NADODRZAŃSKA AKADEMIA SIATKÓWKI

12 czerwca 2016

NADODRZAŃSKA AKADEMIA PIŁKI SIATKOWEJ
W sobotę 04.06.2016 w hali widowiskowo- sportowej przy zespole Szkół w Sulechowie odbył się ostatni turniej w mini siatkówce dziewcząt kończący zmagania młodych siatkarek w ramach Nadodrzańskiej Akademii Piłki Siatkowej. W zawodach rywalizowały 63 uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr1, i Nr 3 z Sulechowa i Szkoły Podstawowej z Kosieczyna. Zawodników, trenerów oraz zaproszonych gości przywitała wicedyrektor Zespołu Szkół w Sulechowie Lilla Pająk. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny. Wśród zaproszonych gości byli także Przewodniczący Rady Miasta Sulechów Stanisław Kaczmar, kierownik wydziału oświaty Wojciech Sołtys oraz Janina Bednarz- wychowawca kilku pokoleń siatkarskich w Sulechowie i woj. Lubuskim, Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Na turniej przybył również zaproszony gość specjalny Marcin Prus. Wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej. Najlepszym polski i jeden z najlepszych w Europie środkowych początku XXI wieku. Słynął z brawurowego i żywiołowego zachowania na boisku. Z powodu kontuzji przedwcześnie musiał zakończyć karierę sportową. Teraz jest dziennikarzem sportowym, współpracuje z rozgłośniami radiowymi i stacjami telewizyjnymi, a także promuje siatkówkę wśród dzieci i młodzieży. Ubrany w dres reprezentacji Polski poprowadził spotkanie opowiadając o kolejnych latach kariery. Nacisk kładł przede wszystkim na to , by przekonać dzieci i młodzież , że tak naprawdę wszystko jest możliwe i każdy może w swoim życiu coś osiągnąć. Pokazał, że warto walczyć o swoje marzenia oraz że najważniejsze jest wybranie odpowiedniej drogi w życiu. Podkreślił rolę nauczycieli i trenerów, ale też zasady dobrego wychowania. Było to niesamowicie motywujące spotkanie dla młodych siatkarek i siatkarzy. Po trwającej ponad godzinę opowieści i filmie był czas na pozowanie do zdjęć i rozdanie autografów. Następnie rozegrano mecze w czterech kategoriach wiekowych .Oto wyniki:
1 kategoria klasy 1-3 SP ( 12 drużyn)
RZUCANKA SIATKARSKA- WSZYSTKIE DRUŻYNY OGŁOSZONO ZWYCIĘŻCAMI . Najmłodszymi uczestniczkami turnieju były pierwszoklasistki ALICJA BILON i MAJA GORZELANNA.
2 kategoria klasa 4 SP ( 11 drużyn)
1 miejsce SP KOSIECZYN
2 miejsce SP1 SULECHÓW
3 miejsce SP3 SULECHÓW
3 kategoria klasy 5 SP ( 3 drużyny)
1 miejsce SP3 SULECHÓW
2 miejsce SP3 SULECHÓW
3 miejsce SP3 SULECHÓW
4 kategoria klasa 6 SP ( 3 drużyny)
1 miejsce SP3 SULECHÓW
2 miejsce SP3 SULECHÓW
3 miejsce SP3 SULECHÓW

Po zakończonym turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i certyfikaty za udział turniejach NAPS.
Imprezę zorganizowały IZABELA GĄSIENIEC oraz EWA GORZELANNA.