ENEA OLIMPIADA SPORTU

31 maja 2016

ENEA Olimpiada Sportu
24 maja 2016 roku w poznańskiej Arenie odbył się Finał ENEA MINI CUP 2016.
Uczniowie klasy czwartej sportowej z naszej szkoły z trenerami Izabelą Gąsieniec i Krzysztofem Zjawinem uczestniczyli wraz z rówieśnikami z 4 województw w zmaganiach siatkarskich „dwójek” w tejże imprezie.
Po uroczystym przemarszu, oficjalnym powitaniu i pokazach gimnastyki artystycznej oraz żonglerki Marcin Prus, były reprezentant Polski w piłce siatkowej, przemówił do młodzieży. Poprowadził także rozgrzewkę młodych siatkarzy. Następnie dziewczęta i chłopcy przystąpili do rywalizacji sportowej. Część w tym czasie korzystała z dodatkowych atrakcji tj. malowanie twarzy, nauka żonglerki, autografy Marcina Prusa i inne.
Po sportowych zmaganiach każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy dyplom, medal i różne drobne upominki.
Nasza szkoła jako najbardziej zaangażowana w rozwój mini piłki siatkowej w naszym województwie otrzymała okazały puchar.