CZWÓRBÓJ LA DLA KLAS IV

25 października 2017

CZWÓRBÓJ KLAS CZWARTYCH
30 września 2017 roku na boiskach szkolnych SP3 odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny dla uczniów klas czwartych. Uczniowie tworzący 12-osobowe zespoły startowali w 4konkurencjach lekkoatletycznych: w biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz w biegu na 600m. Do punktacji generalnej zaliczano po 5 najlepiej startujących zawodniczek i zawodników. Osiągnięte wyniki były przeliczane na punkty wg czwórbojowych tabel. Suma zdobytych punktów decydowała o zajętym miejscu.
Indywidualnie w kategorii dziewcząt zwyciężyła Chmura Oliwia z klasy IVc uzyskując 174, miejsc drugie z wynikiem 163pkt. zajęła Petlik Katarzyna z klasy IVa, a na miejscu trzecim uplasowała się Kulik Jessica z klasy IVe zdobywając 142pkt.
W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Maksymilian Szeląg uczeń klasy IVa, zdobywając169 pkt. Drugie miejsce wywalczył Walczak Nikodem ze 166 pkt., i miejsce trzecie zdobywając 154 pkt. zajął Wójcik Piotrz klasy IVf.